CN Tower

Podróże, Pojezierze Gostynińskie, Teambuilding na statku Możliwość komentowania CN Tower została wyłączona 71
CN Tower
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

wycieczki szkolne (8)Canada?s National Tower to do niedawna najwyższa wolnostojąca budowla na świecie (w 2007 roku pokonała ją budowla Burdż Chalifa) o wysokości 553, 33 metra, która została otwarta w 1976 roku. W czasach, gdy telewizja satelitarna i kablowa nie były tak rozpowszechnione jak obecnie potrzebne były wysokie wieże w celu umieszczenia na nich anten telewizyjnych, a jako że w centrum Toronto przybywało drapaczy chmur, co zakłócało sygnał, wynikłą potrzeba wybudowania takiego obiektu. CN Tower jest dzisiaj najbardziej widocznym symbolem i atrakcją miasta. Co roku odwiedza ją ponad 2 miliony osób i z myślą o turystach rozbudowano podstawę wieży, gdzie znajduje się obecnie cała turystyczna infrastruktura (kawiarnie, restauracje, sklepy, centrum edukacyjne). Oczywiście największą atrakcją jest wjazd na górę: najpierw podróżuje się przeszkloną windą i wjeżdża się na wysokość 346 metrów (wjazd trwa około jednej minuty, co uzależnione jest w pewnym stopniu od pogody). Na wieżę prowadzi 2579 schodków, które biegną obok sześciu wind i zwykle nie są dostępne dla turystów.
Ostatnio stworzono dla turystów żądnych mocnych wrażeń nową atrakcję: na wysokości 356 metrów jest umieszczona platforma widokowa, (z której przy pięknej pogodzie można dostrzec nawet Wodospad Niagara). Można podziwiać panoramę miasta przechadzając się po szerokiej na 1,5 metra platformie zupełnie bez trzymanki (nie ma tu żadnych barierek ochronnych), podchodzić do samej krawędzi a nawet wychylać się, aby zobaczyć, co dzieje się pod CN Tower. Wszystko to jest możliwe dzięki uprzęży i linom, które gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

admin

Related Articles

Bezpieczne wakacje i wczasy nad morzem Jarosławiec - http://bezpieczne-wakacje-nad-morzem.eu/

Search

Back to Top

Lekkie przyczepki sprzedawane woj. pomorskie, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500, wynajem igłofiltrów stalowych, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL22, geodeta Chełmża, Pomoc medyczna w Niemczech Helper, gabloty ekspozycyjne - Paraga Centrum, laweta Golub-Dobrzyń, Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90