GWATEMALA

Pojezierze Gostynińskie, Rekreacja Możliwość komentowania GWATEMALA została wyłączona 91
GWATEMALA
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERADo Gwatemali najlepiej wybrać się od grudnia do kwietnia, gdy w kraju tym jest pora sucha (od czerwca do października jest pora deszczowa, w styczniu i lutym nawiedzają ten kraj spore wiatry, ale za to jest doskonała widoczność).
Najciekawszym miejscem do odwiedzenia w Gwatemali jest jezioro Attlan leżące na wysokości półtora kilometra nad poziomem morza, a tylko półtorej godziny autobusem i można znaleźć się w Chichicastenango, gdzie dwa razy w tygodniu (w czwartki i niedziele) odbywają się najsłynniejsze targi w całej Ameryce Środkowej.
W okolicy jeziora wznoszą się trzy wulkany, na które można wspiąć się (na każdy osobno) w ciągu jednego dnia. Najbardziej popularny jest Volcan San Pedro (3020 m n. p. m.); wspinaczka na szczyt i powrót trwa około 5 godzin. Poza wspinaczką na wulkany, warto także odwiedzić plantację kawy skąd pochodzą najlepsze odmiany tego napoju w Gwatemali.
Warto także udać się na targ w Solola, gdzie można podziwiać tradycyjne, bajecznie kolorowe, ręcznie tkane stroje Indian Środkowoamerykańskich, w których chadzają także mężczyźni

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

admin

Related Articles

Bezpieczne wakacje i wczasy nad morzem Jarosławiec - http://bezpieczne-wakacje-nad-morzem.eu/

Search

Back to Top

Dębki kalendarz imprez 2016, Tanie meble ogrodowe jak technorattan hitem na polskim rynku, radio taxi ketrzyn, sprzątanie grobów na Północnym Warszawa, Szamba Betonowe Ropczyce, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL02, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, gabloty szklane Paraga Centrum, Umywalka Simas Evolution 34x31cm EVO14