PRAGA

Loty Wrocław Liverpool, Noclegi Możliwość komentowania PRAGA została wyłączona 45
PRAGA
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (3)Turyści twierdzą, że Praga ma wiele twarzy: jest Praga Szwejkowska, Praga Kafkowska, Piwna, Kunderowska, secesyjna, średniowieczna i Praga modernistyczna. Każda jest osobliwie piękna i urokliwa. Jest tutaj, co oglądać i zwiedzać począwszy od niesamowitej różnorodności architektury (od romańskiego przez gotyk i barok aż do modernistycznego), przez sławne puby (U Zlateho Tygra,gdzie przesiadywał Bohumil Hrabal, U Kalicha), aż po przepiękne wzgórze Hradczany, gdzie stoi Zamek Królewski, (który najlepiej się prezentuje z Mostu Legii, obok którego znajduje się sławna kawiarnia Slavia, gdzie często bywał Vaclav Havel). Hradczany to największy na świecie kompleks zamkowy, który zwłaszcza nocą specjalnie podświetlony i odbijający się w wodach Wełtawy wygląda wprost oszałamiająco.
Nie można w Pradze także przegapić Mostu Karola: ma ponad pół kilometra długości i wsparty jest na 16 filarach; do połowy dziewiętnastego wieku był jedynym mostem łączącym oba brzegi Wełtawy. Jego budowę zaczęto już w 1357 roku i zdobią go 30 zestawy barokowych rzeźb.
Na Starym Mieście ilość zabytków jest naprawdę imponująca ? niemal każda z kamienic ma swoją ciekawą i barwną historię.
Koniecznie także trzeba zobaczyć czeską specjalność, jaką jest architektura kubistyczna.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

admin

Related Articles

Bezpieczne wakacje i wczasy nad morzem Jarosławiec - http://bezpieczne-wakacje-nad-morzem.eu/

Search

Back to Top

tablice aluminiowe Paraga Centrum, wynajem igłofiltrów elastycznych, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500, Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy, Bidet wiszący Catalano Zero 55 1BS55N00, Umywalka narożna Simas Arcade, Całoroczne noclegi okolice Lidzbarka Warmińskiego, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu