Prowincjonalny Park Dinozaurów

Loty Wrocław Liverpool, Teambuilding na statku, Turystyka Możliwość komentowania Prowincjonalny Park Dinozaurów została wyłączona 39
Prowincjonalny Park Dinozaurów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

skoki-tandemowe-4W kanadyjskiej prowincji Alberta, dwie godziny jazdy samochodem na wschód od Calgary, w dolinie rzeki Red Deer położony jest Prowincjonalny Park Dinozaurów (ang. Dinosaur Provincial Park). Park został utworzony już w 1955 a w 1979 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO z dwojakiego względu: po pierwsze za swoje niewątpliwe walory krajobrazowe a po drugie za bogactwo szczątków kopalnych znajdujących Siena tych terenach. To właśnie w Parku tym najczęściej na świecie występują skamieniałe szczątki dinozaurów (odnaleziono tu szczątki, co najmniej trzydziestu dziewięciu gatunków tych kopalnych gadów a ponad pięćset obiektów zostało wydobytych i umieszczonych w muzeach ku radości zwiedzających.
Oprócz szczątków dinozaurów w parku znajdują się oczywiście skamieniałości licznych gatunków kręgowców wodnych takich jak ryby(rekiny, płaszczki) a także płazów (żaby,salamandry i wymarłych gatunków) i innych gadów (żółwi, krokodyli).
Cały Park otoczony jest prerią, ale jego wnętrze jest wyjątkowe pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Zamieszkują go liczne gatunki całkiem już współczesnych zwierząt (kojoty, jelenie, antylopy widłorogie, grzechotniki i liczne gatunki ptaków). W Parku można też spotkać najbardziej na północ wysunięte stanowiska roślin kaktusowatych na przykład opuncji.
Park został założony w ramach obchodów pięćdziesięciolecia prowincji Alberta, a ciekawostką jest, że jego pierwszym dyrektorem był tamtejszy farmer Roy Fowler, który amatorsko poszukiwał na ?swoim? terenie skamielin.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

admin

Related Articles

Bezpieczne wakacje i wczasy nad morzem Jarosławiec - http://bezpieczne-wakacje-nad-morzem.eu/

Search

Back to Top

przenośniki rolkowe Primacon, salon kosmetyczny N25, Umywalka Simas Evolution 34x31cm EVO14, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Dębki kalendarz imprez 2016, taśmy transportujące Primacon, Umywalka narożna Simas Arcade, N25 opalanie natryskowe