Turystyka uzdrowiskowa

Eventy prozdrowotne, Podróże Możliwość komentowania Turystyka uzdrowiskowa została wyłączona 229
Turystyka uzdrowiskowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_wczasy13.jpgTurystyka uzdrowiskowa cieszy się w Polsce wciąż niemalejącą popularnością. Ten typ turystyki polega na świadomym wybraniu się do miejscowości mającej status uzdrowiska w czasie wolnym od pracy, najczęściej w celu poprawy zdrowia poprzez między innymi stosowanie wód leczniczych lub korzystanie z wyjątkowych warunków klimatycznych.

Zwykle wyjazdy do uzdrowisk mają przede wszystkim charakter krajowy.
W Polsce status uzdrowiska posiada czterdzieści pięć miejscowości. Najwięcej z nich znajduje się w województwie dolnośląskim.
Najbardziej znaną miejscowością uzdrowiskową w Polsce jest Ciechocinek w województwie kujawsko-pomorskim. W mieście praktycznie nie ma przemysłu, znajdują się tu natomiast liczne hotele, szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, miasto pełne jest parków i skwerów. Podstawą zabiegów w Ciechocinku są wody lecznicze. Ciechocinek posiada również unikalny rezerwat przyrody.
Inne znane uzdrowiska w Polsce to: Kudowa-Zdrój, Dąbki, Duszniki-Zdrój, Kołobrzeg, Sopot, Szczawnica i Nałęczów.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

admin

Related Articles

Bezpieczne wakacje i wczasy nad morzem Jarosławiec - http://bezpieczne-wakacje-nad-morzem.eu/

Search

Back to Top

okna antywłamaniowe Radom Puławy, tanie taxi ketrzyn, armatura łazienkowa Dornbracht, Umywalka Simas Flow 69x50cm FL01, Umywalka narożna Simas Arcade, Umywalka Simas Arcade 105x56cm AR874, Szamba Betonowe Sokołów Podlaski, tablice aluminiowe Paraga Centrum, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, Lampa wisząca Gracia 40cm