WODOSPAD NIAGARA ? NIAGARA FALLS

Dom pielgrzyma Częstochowa, Rekreacja, Teambuilding na statku Możliwość komentowania WODOSPAD NIAGARA ? NIAGARA FALLS została wyłączona 105
WODOSPAD NIAGARA ? NIAGARA FALLS
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

wyjazdy integracyjne (8)Wodospad Niagara to bez wątpienia jedna z największych atrakcji turystycznych na pograniczy kanadyjsko ? amerykańskim. Płynąca z jeziora Erie rzeka Niagara do jeziora Ontario pokonuje prawie stumetrową różnicę poziomów. W połowie drogi Niagara dzieli Siena dwie części i spada w postaci dwóch pięćdziesięciometrowych kaskad. Dwie części leżą całkowicie po amerykańskiej stronie granicy i nazwane zostały Amerikan i Bridal Veil mają łącznie około 300 metrów szerokości i przedzielone są wyspą Luna Island a następna część około 900 metrów szerokości tak zwana Horseshoe jest częścią kanadyjską. Wodospad otoczony jest przez amerykańskie (55 tysięcy mieszkańców) i kanadyjskie (78 tysięcy mieszkańców) Niagara Falls czyli dwa miasta o tej samej nazwie.
Woda z wodospadu zasila dwie elektrownie leżące zarówno po amerykańskiej jak i kanadyjskiej stronie.
Próg tego wspaniałego wodospadu zbudowany jest z warstwowo ułożonych dolomitów, piaskowców i wapieni, które porozdzielane są grubymi warstwami łupków.
Po stronie kanadyjskiej, (która właśnie z tego względu jest dużo bardziej atrakcyjna dla turystów) jest dużo wspanialszy widok, który obejmuje wodę spadającą z kaskady amerykańskiej oraz dobry widok na kanadyjską kaskadę. Turyści zagraniczni chcący obejrzeć słynny wodospad po obu stronach granicy muszą mieć wizę wjazdową do USA. Możne przejść piechotą przez most, aby dostać się z jednego kraju do drugiego. Spacer przez całą szerokość wodospadu zajmuje około dwie godziny.
Oprócz spaceru, można wybrać się w rejs statkiem, który podpływa bardzo blisko spadającej z kaskad wody.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Author

admin

Related Articles

Bezpieczne wakacje i wczasy nad morzem Jarosławiec - http://bezpieczne-wakacje-nad-morzem.eu/

Search

Back to Top

Primacon przenośniki rolkowe, geodeta Chełmża, akcesoria do łazienki Apavisa, Primacon taśmy transportujące, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, niskonadkładowy haft komputerowy warszawa, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu